MLECZKO PSZCZELE - cud natury

24.01.2021
MLECZKO PSZCZELE - cud natury
 
Czy wiedzieliście, że pszczoły potrafią rozróżniać smaki (kwaśny i słony oraz słodki i gorzki)? A to, że rozróżniają kolory (niebieski, zielony, biały, czarny i żółty)? Niewiarygodne jest również to, że są w stanie odróżnić kilka figur geometrycznych jak okrąg, prostokąt, kwadrat, trójkąt, krzyż, gwiazda, szachownica.
Nieprawdopodobnym jest również fakt, że rozpoznają zapach 43 różnych olejków eterycznych.
Wytworzenie 1kg miodu to zbiór nektaru z 6-7 milionów kwiatów koniczyny czerwonej!!
A wiecie, że w 2012 roku podczas prac wykopaliskowych w Gruzji znaleziono dzban miodu, który miał 5500 lat i wciąż był zdatny do spożycia?
1/3 produktów, które spożywamy codziennie zawdzięczamy pracy pszczół. Niestety nadal nie zdajemy sobie sprawy jak groźne dla pszczół są pestycydy ????
Wśród produktów odpszczelich najbardziej popularny jest miód. Jednak bogactwo, które nam dostarczają pszczoły to również: pyłek kwiatowy, pierzga, propolis, wosk, jad pszczeli i mleczko pszczele.
To ostatnie to bogata w białko mikstura. Królowe matki dzięki spożywaniu mleczka są większe o 42% od pszczół robotnic i żyją 40-50 razy dłużej. Mleczko pszczele uznawane jest za eliksir płodności i długowieczności. Zawiera 150 substancji czynnych. Jest bogate w witaminy z grupy B, które odgrywają ważną rolę w metabolizmie mięśni, wątroby, nerek oraz komórek mózgowych. Ma ono więc duże znaczenie w leczeniu zaburzeń psychicznych i chorób mózgu. Udowodniono, że witamina B5 znajdująca się w mleczku pszczelim może pomóc w zmniejszeniu poziomu stresu. Pozostałe witaminy to: A, C, D, E, H, K, P.
Mleczko pszczele zawiera wysoki poziom gamma-globulin, które wspomagają układ odpornościowy i chronią przed infekcjami. Zawiera też takie pierwiastki jak: siarka, mangan, nikiel, kobalt i minerały: wapń, miedź, żelazo, fosfor, potas, azot, selen i siarka. Minerały te odgrywają ważną rolę w przypadku metabolicznych funkcji organizmu.
Jest to produkt wrażliwy na temperaturę dlatego musi być przechowywany w lodówce. Wysyłając produkt do klienta zapewniamy mu odpowiednie warunki (box i wkład chłodzący).
 
https://gander24.pl/mleczko-pszczele
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl