Miód Manuka MGO® 400+ 500g Manuka Health New Zealand Limited  (1)

Miód Manuka MGO® 400+ 500g Manuka Health New Zealand Limited

ładowanie
239,00
PLN
za
szt.
  • Czas wysyłki: 24 Godziny
  • Kod EAN: 9421023628995
  • Numer katalogowy :
  • Wydrukuj kartę
szt.
ładowanie

Produkt niedostępny w tej liczbie

Dostępna ilość:

Zadaj pytanie o przedmiot
  •  

Miód Manuka MGO® 400+ 500 g Manuka Health New Zealand 

 
 

Nowozelandzki Miód Manuka MGO® 400+ 500 g to najczęściej kupowany miód Manuka w Polsce. Charakteryzuje się bardzo wysoką, certyfikowaną zawartością methylglyoxalu na poziomie 400 mg/kg (MGO® 400+).

Występujące tylko w niektórych miodach Manuka wysokie stężenie methylglyoxalu jest źródłem ich unikatowych właściwości:
- wyjątkowo korzystny wpływa na poprawę i utrzymanie dobrego stanu układu pokarmowego
- wg. nowozelandzkiej rządowej agencji badawczej, Crop&Food Research Institute, wysokie stężenie methylglyoxalu w miodzie Manuka nie tylko wspiera mechanizmy obronne organizmu w jelitach, ale również pobudza wzrost liczby dobrych, probiotycznych bakterii jelitowych
- pomocny w dbaniu o zdrowy stan skóry

Zalecane spożycie: 1-2 łyżeczek 3 razy dziennie przed posiłkiem.
Opakowanie 500g przy spożywaniu trzech łyżeczek dziennie wystarcza na około 1 miesiąc.
 
Naukowo potwierdzone właściwości
Przez długi czas unikatowe właściwości miodu Manuka były rozpoznawane i mierzone z wykorzystaniem testów, które dawały wyniki o dużych odchyleniach, a prawdziwe źródło właściwości miodu Manuka pozostawało nieznane przez niemal 15 lat. Dopiero w 2008 r. grupa naukowców kierowana profesora Thomasa Henle z Politechniki w Dreźnie, w Niemczech, przeprowadziła badania, dzięki którym dzisiaj możemy badać jakość miodu Manuka z prawdziwie naukową precyzją.


System kontroli jakości w MANUKA HEALTH NEW ZELAND LTD
Produkowane przez Manuka Health New Zealand miody Manuka MGO™ są uznawane za najlepsze miody Manuka dostępne na rynku. Jest to efektem dbałości firmy o zachowanie najwyższej jakości produktów i procesu produkcji.

Przetwarzanie
Miód Manuka MGO™ jest zaliczany do miodów surowych, czyli takich, które zachowują naturalne składniki będące źródłem ich właściwości. Wynika to z faktu, że Manuka Health pieczołowicie dba o to, aby poziom bioaktywnych składników zawartych w miodzie był identyczny z ich zawartością tuż po wyjęciu miodu z ula. Jest to możliwe dzięki kontroli temperatury przetwarzania. Nie przekracza ona 37-40 st. C, czyli temperatury jaka panuje w ulu.

Certyfikacja
Miód Manuka MGO™ produkowany pod ścisłą kontrolą, a Manuka Health New Zeland Ltd posiada certyfikat RMP (Risk Management Program) w ramach HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point) i GMP (Good Manufacturing Practice).
Zakłady pozyskiwania i przetwarzania miodu firmy Manuka Health funkcjonują zgodnie z przepisami NZFSA (Nowozelandzkiego Urzędu ds. Zdrowej Żywności) i są dopuszczone do dystrybucji w krajach Unii Europejskiej.
Dodatkowo w Polsce Miód Manuka MGO™ badany jest przez Graniczne Inspektoraty Weterynaryjne, Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych oraz Państwową Inspekcję Handlową (wyniki badań w 2008 roku potwierdziły pełną oryginalność Miodów Manuka MGO™).


Uwaga!
Miód Manuka nie jest lekiem ani substytutem leku.
Nie należy podawać miodu dzieciom poniżej pierwszego roku życia oraz osobom uczulonym na pszczele produkty.



Miód Manuka - źródła szczególnych właściwości
Miód z krzewu Manuka jest wytwarzany w Nowej Zelandii przez pszczoły, które odżywiają się nektarem kwiatów Leptospermum scoparium czyli właśnie Manuki. Nowa Zelandia znana jest jako kraj wyjątkowo czysty, mający unikatową roślinność. Jest to jedyne miejsce na świecie, w którym możemy znaleźć krzewy Manuki.
Właściwości miodu mają ścisły związek z tym, z jakich roślin jest on wytwarzany. Tak samo jest w przypadku miodu Manuka. Nektar kwiatów Manuki zawiera substancje, które zamieniają się w methylglyoxal. Do przemiany dochodzi zarówno w organizmie pszczoły, podczas transportu nektaru do ula, jak i podczas procesu dojrzewania miodu.
To właśnie methylglyoxal został przez naukowców uznany za główny, aktywny składnik znajdujący się w miodzie Manuka. Badania nad tym prowadził prof. Thomas Henle z Politechniki Drezdeńskiej. Analizował on m.in. skład i właściwości miodu Manuka. Prof. Henle to jeden spośród czołowych badaczy żywności na świecie. Na podstawie jego badań możemy stwierdzić, że jedynie methylglyoxal jest źródłem trwałej, dobroczynnej aktywności miodu. Pod pojęciem aktywności trwałej rozumiemy taką aktywność, która nie wynika z nadtlenku wodoru i jego zawartości z miodzie. Warto też odnotować, że methylglyoxal w znaczących ilościach występuje jedynie z niektórych miodach Manuka.


Właściwości miodu Manuka
Spożywanie Miodu Manuka może korzystnie wpływać na stan organizmu człowieka:
Zdaniem prof. Thomasa Henle Miód Manuka działa korzystnie na układ pokarmowy.
Według nowozelandzkiej rządowej agencji badawczej Crop & Food Research Institute miód ten pozytywnie wpływa też na mechanizmy obronne organizmu znajdujące się w jelitach i zwiększa liczbę pro biotycznych bakterii jelitowych.
Dodatkowo, miód Manuka pozytywnie wpływa na stan skóry.

Te szczególne właściwości miodu Manuka wynikają z wysokiej zawartości methylglyoxalu. Składnik ten nie występuje jednak w każdym miodzie w takim samym stężeniu. Zawartość substancji może się różnic pomiędzy poszczególnymi partiami miodu. Dlatego Manuka Health szczegółowo bada każdą partię miodu, aby sprawdzić zawartość methylglyoxalu.


100% CZYSTEGO MIODU, NA 100%


Miody Manuka MGO™, przed tym jak trafią na sklepowe półki i do Państwa domów, są poddawane szczegółowym badaniom. Są one przeprowadzane w 3 punktach. Pierwsze z nich to kontrola w laboratorium producenta, kolejny etap to zewnętrzne badanie w laboratoriach na terenie Nowej Zelandii. Ostatni etap to kontrola w laboratoriach w Polsce.
Gwarancja wysokiej jakość miodu Manuka MGO™ jest nie tylko wielostopniowa weryfikacja poprzez kontrole, ale też zachowanie najwyższych standardów podczas produkcji. Manuka Health dba między innymi o to, aby temperatura w której miody są wytwarzane i przetwarzane była zbliżona do temperatury panującej w ulu.
Warto też dodać, że miody Manuka wytwarzane przez Manuka Health są w 100% naturalne, nie zawierają jakichkolwiek domieszek i sztucznych dodatków.
 
Dodaj opinię Dodaj opinię, dzięki temu również i Ty otrzymasz wiarygodną informację o produkcie.

Dodane opinie (0)
ładowanie
Powiązane produkty
Maseczka anti-aging WILD FERNS Bee Venom 50g
Maseczka anti-aging WILD FERNS Bee Venom 50g
139,00 PLN
ACTILITE opatrunek siatkowy 10X20cm Miód Manuka x 10szt
ACTILITE opatrunek siatkowy 10X20cm Miód Manuka x 10szt
249,00 PLN
LR MICRO SILVER PLUS DEZODORANT W KULCE
LR MICRO SILVER PLUS DEZODORANT W KULCE
55,90 PLN
39,00 PLN
Aliness Witamina D3 Forte 4000 j.m. z Lanoliny
Aliness Witamina D3 Forte 4000 j.m. z Lanoliny
29,90 PLN
NatVita Żeń-Szeń Koreański czerwony 50g mielony
NatVita Żeń-Szeń Koreański czerwony 50g mielony
65,00 PLN

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl